O autorze
Łukasz Żelechowski - informatyk, nauczyciel, dziennikarz. Niewidomy zdobywca Elbrusu, Kilimandżaro i Aconcagua.

Grzegorz Grzybek - bank głosów aktorów i lektorów www.wydawnictwoaudiobook.pl

Polska firma globalnym partnerem Forda

IFA, Berlin
IFA, Berlin Ford
Polska Audioteka i amerykański Ford nawiązały globalną współpracę. Lider rynku audiobooków we Francji, Hiszpanii, Polsce i Czechach oraz jeden z największych producentów aut na świecie ogłosili na targach IFA w Berlinie współpracę w 11 krajach.

Audioteka dołączyła do prestiżowego grona takich aplikacji jak Spotify, TomTom, Hotels.com, które są dostępne poprzez In-Car connectivity czyli Ford SYNC AppLink.Serwis zintegrował swoje aplikacje (Android i iOS) z platformą Ford SYNC AppLink, dzięki czemu można nimi sterować bezpośrednio z deski rozdzielczej samochodu. To pierwsza taka samochodowa aplikacja audiobookowa w Europie.


Trzeba przyznać, że Audioteka obok m.in. marki CD Projekt (producent gry komputerowej "Wiedźmin") jest odpowiednio promowana i wspierana przez nasze państwo za granicą. Prezes zarządu Audioteka S.A. Marcin Beme został w zeszłym roku wybrany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do programu Polish High Fliers, promującego Polskę za granicą jako kraj zdolnych i utalentowanych przedsiębiorców, naukowców i artystów.

W 2013 Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył Beme Złotym Krzyżem Zasługi - najwyższym cywilnym odznaczeniem w kraju – za wkład w rozwój polskiej kultury, przedsiębiorczości i technologii. W 2012 roku magazyn BRIEF wymieniał go wśród 50 najbardziej kreatywnych ludzi w biznesie w Polsce, a w 2013 został uhonorowany prestiżowa nagrodą „Człowieka Roku Polskiego Internetu” przyznawaną przez Internet Standard.

Grzegorz Grzybek
Trwa ładowanie komentarzy...